ROZHOVORY O MUŽSKÉ CESTĚ, HLEDÁNÍ VIZE A LÁSCE K ŽIVOTU

Výhodné vánoční balíčky a poštovné zdarma

Kniha "Já, muž"
477 Kč vč. poštovného
379 Kč
Poštovné a balné zdarma
KNIHA S ROZHOVORY O MUŽSKÉ CESTĚ, HLEDÁNÍ VIZE A LÁSCE K ŽIVOTU
Velký balíček 5 knih
1543 Kč vč. poštovného
1299 Kč
Poštovné a balné zdarma
VÝHODNÝ BALÍČEK 5 KNIH
- KNIHA JÁ MUŽ
- RÁDCE PRAVÉHO MUŽE
- PŘÍBĚH SKÁKAJÍCÍHO MYŠÁKA
- KDYŽ SE KLUCI MĚNÍ V MUŽE
- KABALA PENĚZ

Více o knihách v balíčku se dočtete na webech knih

Kabala peněz

Nilton Bonder

Rádce pravého muže

Dr. Robert Glover

Když se kluci mění v muže

Dr. Arne Rubinstein

Příběh skákajícího myšáka

Kniha začíná ..

Brzy ráno při východu slunce odešla další skupina mužů s krosnami na zádech do lesů hledat svou vizi. Každý z nich bude sám čtyři dny a čtyři noci. Mají u sebe jenom to nejdůležitější k přežití, plachtu a pitnou vodu.

Mobily, hodinky, jídlo zůstávají v táboře. Celý výcvik sice vždy začíná víkendovým modulem Otec a mužská síla, na který navazuje Matka a ženská síla, ale tím, že tato kniha začíná vznikat v průběhu visionquestu, začínáme přítomně s tímto tématem.

„Objevuj, rozvíjej a posiluj svou vlastní mužskou identitu.“

O čem kniha je

Téměř třista stran rozhovorů a doplňků v pevné vazbě je inspirací pro čtenáře, který má ambice přejít do zralejší fáze osobního života. Není určena pouze mužům, ale i zvídavým ženám. Odhalujeme naše myšlenky, příběhy, filozofie i výcviky stojící za naší prací v Mužském kruhu, který se dotkl za posledních 15 let více než 30 tisíc mužů v Česku a na Slovensku.

Ukazuje se, že jsme dohromady integrovali unikátní způsob, jak mohou muži změnit svůj život, svoji kulturu, prožívání vztahů s ženami, otcovství, sexualitu, ale i nenáboženskou spiritualitu směrem k pravdivějšímu, autentičtějšímu a láskyplnějšímu životu. V rozhovorech všemi silami vyjadřujeme, kdo jsme, co děláme, k čemu to je, pro koho a s kým, i za jakým účelem. Jak pomáhá roční výcvik s názvem Mužská síla.

- Zdenek Weber

Co vám kniha přinese

Existuje nespočetně cest, jen jedna je tvoje. Tvoje vlastní cesta duše životem. Jak jsem dosud v životě poznal, jednou z klíčových úloh člověka je tuto cestu hledat tak dlouho, dokud ji nenajde.

A kdo hledá, dříve či později najde. Kdo však nehledá, a proto nenachází, toho si jeho vlastní cesta bude hledat sama, což je v mnohém cesta útrpnější. Nejvyšší síly v nás nám pak totiž nedají spát. Je tedy na nás, zda budeme v tomto nevědomém spánku setrvávat a jak dlouho.

- Václav Němeček

Něco v této knize ti může být velmi blízké, milý čtenáři. Budeš to ty sám, když si dovolíš uvolněné čtení bez automatického hodnocení. Nejde totiž primárně o to, co je výcvik Mužská síla, který je pojítkem celého příběhu, ale o to, kdo jsi právě ty.

Všimni si při obracení stránek, jak se ti dýchá. A nechej v sobě zrát, co začne klíčit. Ať už to budou emoce nebo myšlenky.

- Jan David

Obsah

VISIONQUEST A INICIACE

Brzy ráno při východu slunce odešla další skupina mužů s krosnami na zádech do lesů hledat svou vizi. Každý z nich bude sám čtyři dny a čtyři noci. Mají u sebe jenom to nejdůležitější k přežití, plachtu a pitnou vodu. Mobily, hodinky, jídlo zůstávají v táboře. Celý výcvik sice vždy začíná víkendovým modulem Otec a mužská síla, na který navazuje Matka a ženská síla, ale tím, že tato kniha začíná vznikat v průběhu visionquestu, začínáme přítomně s tímto tématem.

OTEC A MUŽSKÁ SÍLA

Zkušenosti ukazují, že právě otec je nositelem a vstupní branou do mužské síly jedince. Není to tedy teorie, ale lidská praxe. Bývá velkou chybou nepovažovat vztah s otcem za velmi důležitý. Muž dospěje tím, že uzná svého otce jako otce, protože to je skutečnost, kterou nikdo nezmění. Otec je na nějaké úrovni silnější než syn, a tohle je třeba uznat.
Rodiče jsou naše kořeny, a jde o to, aby měl každý své rodiče v zádech, aby byl napojený na sílu svých předků. Pak dokáže odlišovat a rozlišovat, co užitečného si může z odkazu svých rodičů vzít a co ne.

MATKA A ŽENSKÁ SÍLA

Stačí, když matky pochopí, že chlapci a muži se vyvíjí od určitého věku jinak a projevují svůj vývoj jinak než holčičky. S tím matky nemohou nic udělat, jenom to podpořit a jako rodiče vytvořit bezpečný rámec, kde jsou samozřejmě nastavená pravidla chování v respektu.
V každém z nás je ženský a mužský princip, a to nehledě na pohlaví. Někteří muži mají větší tendenci k mužství. Jsou ženy, které mají aktivní ženství a mužský princip je u nich v útlumu. Jsou ale také ženy a muži – a v dnešní době je jich čím dál víc – kteří v sobě mají velmi aktivní mužskou i ženskou stránku.

PUBERTA A DOSPÍVÁNÍ

Puberťáci jsou v dnešní době ignorované společenství. Slyší, že tohle nějak musíš přečkat, přežít, pak až že si najdeš práci a budeš mít vlastní bydlení. Vnímám obrovské mrhání potenciálem, který nová generace přináší. Mrhání evolucí, protože v tomto věku potřebuješ vzory, se kterými se můžeš identifikovat.

VNITŘNÍ DÍTĚ

V dětství mnohdy prožiješ situace, které jsou těžké a zahlcující. Zapomenutí je jedním ze způsobů, jak se s nimi vypořádat. Zapomeneš, že se to stalo. Pro dítě je takové vytěsnění bezpečnější, protože i jenom představa si na to vzpomenout je bolestivá. Hned tě uvádí v pláč, ani nevíš proč.

FYZICKÉ TĚLO A INSTINKT

Tělo je pro muže velmi zásadním zdrojem sebedůvěry, sebevědomí, proto muži svoje tělo často hodně řeší a chtějí v něm mít sílu. Když se lidé nevěnují svému tělu, tak se dostanou do nekontaktu se svými potřebami. Pak si třeba zapomenou uvědomit, že se vlastně nacházejí v krizi.

VĚDOMÍ MUŽE

Díky hledání vize během výcviku ochutnáš víc archaickou úroveň. Znovu si můžeš uvědomit, že je v tobě obsažena, že už v tobě tato úroveň vědomí dávno je a tvé tělo jí vládne. Po této zkušenosti jsi daleko schopnější reagovat na stresovou situaci adekvátnějším způsobem.

MEDITAČNÍ RETREAT

Pro mnoho lidí je neuchopitelná představa, že mohou ze své meditace profitovat. S meditací přichází přínos.
Meditace je stav duše, který už v sobě máme, jenom jsme ho skrze běžný život v systému moderní společnosti zapomněli. Meditace je stav, kterého chceme dosáhnout, a zároveň i metoda, jak tohoto stavu dosáhnout. I když slovo „dosáhnout” je velmi nepřesné. Není to dosahování, ale rozpomínání se skrze meditační praxi, skrze různorodé techniky, kdo doopravdy jsme.

Přečtěte si ukázku z knihy

Zadejte svůj email a získáte ukázku zdarma ve formátu PDF.

Ženský vzkaz čtenářům

Zaposlouchejte se do této knihy se zavřenýma očima. Přežvykujte v sobě věty jako tabák. Seďte v tomto kruhu a naslouchejte příběhům. A nechte se překvapit sami sebou, svou vnitřní silou, která se ve vás bude ozývat jako probouzející se šelma. Takovou moc tato kniha má.
Šárka Weberovámanželka Zdenka
Mužský výcvik je úžasná možnost pro všechny muže, jak se zorientovat v sobě samotných i ve svých životech a jejich rozmanitých zákoutích. Je to cesta k sobě, ke svému srdci, tělu, vnitřní síle, ale i k nám ženám a dětem. Jeho blahodárná esence má potom velmi pozitivní a důležitý vliv nejen na ně samotné, ale i na jejich ženy a děti. A to je to, co se počítá, a je velmi důležité pro nás všechny. Je krásné vidět, jak muži rostou a stávají se otevřenějšími, zranitelnějšími, a zároveň pevnými ve své mužské síle. Když muž ví, co chce, umí si za tím jít, a přitom neztratí kontakt se svým srdcem a citlivostí, je to nádherné a uzdravující pro celou společnost. Jako žena si nesmírně vážím práce, kterou Václav tvoří pro muže, a dává mi smysl ji podporovat a šířit v lásce dál.
Jana Němečkovámanželka Václava
Zkuste být při čtení také u sebe a ptejte se: „Jak to mám já?” Aplikujte tipy a praktické rady do svého života. A pokud cítíte, že mužský výcvik je něco pro vás, běžte do toho. Žijte tak, ať nemusíte litovat, že jste něco neudělali!
Jana Jochmanovápartnerka Jana Davida

Bohužel u většiny mužů vidíme, že u volantu sedí jejich zraněné vnitřní dítě.
V nejhorším případě je to jejich dobře vzdělané vnitřní dítě, které má plno rozumu, které kritizuje svět, protože uvnitř se cítí jako oběť něčeho, jako oběť někoho, je velmi silně ohrožené.

O autorech

Zdeněk Weber

mentor, zakladatel Muzskykruh.cz, manžel a otec 3 dětí, buddhista

Podnikatel, vyškolený mentor a průvodce, štastně ženatý otec tří dětí žijící v Zelenči u Prahy, zakladatel organizace Mužský kruh. Vášnivý podporovatel a spolutvůrce smysluplných a láskou nabitých projektů. Od dětství hrál hokej, později se věnoval bojovým uměním a terapii. Je průvodcem a mentorem rituálu hledání vize, neskonalý dobrodruh milující přírodu, vítr, oceán, Himaláje, Izrael, Nový Zéland, Kalifornii a Kanárské ostrovy, a především Šumavu, kde má chatu. Dvanáct let praktikuje tibetský buddhismus. Od svých 19 let se věnuje soukromému podnikání, které mu umožnilo plnit si své sny, studovat všechny hlavní náboženské a duchovní tradice na vlastní kůži, kdy během let 2002–2006 cestoval kolem světa a získával přímé zkušenosti. Zdenek je vyškolený mentor, trauma terapeut, rebalancer, konstelační facilitátor. Podporuje a organizuje projekty pro mladé lidi z dětských domovů na jejich cestě do života. Má tělem i srdcem široký záběr a stojí za projekty Mužský kruh, Just Love, Doprovod do práce, Otec v akci, Taťkárium, Rodokmen, Nadační fond pro rozvoj plného vědomí.

Václav Němeček

mentor, zakladatel Partnerskacesta.cz

Milující a svou ženu podporující manžel, partner, otec tří dětí (z toho dvou nevlastních), mentor a průvodce mužských kruhů, výcviků a hledání vize, spolumajitel firmy osobního a charakterního rozvoje. Věnuje se vlastnímu rozvoji od roku 2000 a intenzivně rozvíjí svůj potenciál. Společně se svou ženou založil, vede a vytváří unikátní partnerský program Partnerská cesta. Miluje přírodu ve všech jejích podobách, věnuje se energetickým cvičením a taoistickým technikám transformace sexuální energie. Baví ho pěstovat zdravý životní styl a hledat cesty k realizaci plného lidského potenciálu a spojení s duší.

Jan David

mentor a tvůrce Ritualista.cz, ex-šéfredaktor deníku Metro

Bodrý a dobrý muž. Vědomý živelný partner a šťastný otec. Někdy vzletný básník a jindy barbar z jeskyně. Je lidským průvodcem zemitě-spirituální cestou dnešního člověka. Tvoří rituály na míru zejména v přírodě a v prostorách klientů. Provází mužskými i mužsko-ženskými kruhy. Pořádný servis a tunning své osobnosti prožil skrze výcvik Mužského kruhu, následovaly čtyři roky terapeutické očisty s biosyntézou a praktikování a rozvíjení technik vycházejících z šamanismu. Dlouhé roky pracoval jako novinář, naposledy téměř čtyři roky jako šéfredaktor deníku Metro, kde skončil v létě 2018 na vlastní žádost. Motto jeho srdcového projektu Ritualista zní: “Jednoduše více duše.”

CENA KNIHY

Výhodné vánoční balíčky a poštovné zdarma

Objednávka knihy

Knihu Vám pošleme do 5 pracovních dní

po přijetí Vaší platby.

 

POSLEDNÍ OBJEDNÁVKY PŘIJÍMÁME DO 15.12.

 

Na dobírku knihu bohužel NEPOSÍLÁME!

Nezapomeňte si prohlédnout

Kabala peněz

Nilton Bonder

Láska bez pout

Zdeněk Weber a Šárka Weberová

Na křídlech racků

Jan Rudzinskyj

Srdce muže

Pavel Michalík